Bývalý komunistický predseda MsNV: "... autá budú jazdiť po streche ..."

Autor: Marián Šimka | 27.10.2015 o 23:57 | (upravené 10.11.2015 o 21:59) Karma článku: 4,55 | Prečítané:  1959x

Bývalý komunistický predseda MsNV Peter Bošiak - a jeho absurdné tvrdenia aj o nováckej poliklinike...

         Bývalý komunistický predseda MsNV v Novákoch Peter Bošiak o nováckom primátorovi Danišovi a o nováckej poliklinike, na rekonštrukciu ktorej bývalé vedenie mesta Nováky získalo z eurofondov nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 900 000 €, napísal na manipulovanej webovej stránke www.novaky.com "neuveriteľné" názory... Aké?

Právnik Peter Bošiak dňa 4.10. 2015 o 20:05:40 hod. na manipulovanej stránke www.novaky.com v príspevku č. 5581 na adresu nového primátora Daniša a nováckej polikliniky napísal:

"Teda skupina voličov hlasujúcich za víťaza vo voľbách D. Daniša  n e a k c e p t o v a l a   rekonštrukciu polikliniky - v Novákoch."  

Zrejme tomu nikto, kto tento článok číta, neverí... Ale to skutočne napísal právnik Peter Bošiak, ktorý bol posledným komunistickým predsedom MsNV  v Novákoch - do roku 1990. Neskôr sa dokonca pokúšal získať  funkciu primátora mesta Nováky. Bolo to v roku 2002, avšak vôbec neuspel !!! V celkovom poradí  skončil až na predposlednom mieste... Viac sa už o túto "funkciu", "našťastie"  neuchádzal... Vo voľbách zrejme tak dopadol preto, lebo občania už poznali jeho prácu...   

Chcem sa spýtať - aj pána Bošiaka, či sa nájde ešte niekto taký medzi občanmi nielen Slovenska, kto by odmietol  cca 900 000 € z európskych fondov na kompletnú rekonštrukciu zdravotníckeho zariadenia??? 

Čo na takúto skutočnosť hovoria radoví občania? Rád si prečítam ich názory. Asi jediným človekom, ktorý ohodnotil ten príspevok p. Bošiaka "palcom hore"  bol jeho priateľ - bývalý prednosta MsÚ v Novákoch Vladimír Richter...

A práve títo - vyššie uvedení páni sú neoddeliteľnou súčasťou manipulovanej webovej stránky www.novaky.com. Pán Peter Bošiak na ňu doteraz napísal 360 príspevkov !!! Najviac zo všetkých prispievateľov! Táto stránka sa stala v uplynulom období "známou" na celom Slovensku tým, že sa stala predmetom údajného vydierania bývalého primátora mesta Nováky... Možno o tom mnohí z Vás čítali v denníku Plus jeden deň, alebo v najčítanejšom týždenníku PLUS 7 dní pod názvom Krutý výsmech... Bližšie o tom však napíšem nabudúce...

Teraz sa však vrátim k "nadpisu", teda k tomu, čo napísal  v príspevku č. 3885 - dňa 8.6. 2013 o 22:56:36 hod - na stránke www.novaky.com  bývalý komunistický predseda MsNV Peter Bošiak... Citujem ho: "Keď mestský parlament schváli, že     a u t á  b u d ú   j a z d i ť  p o  s t r e c h  e    k o l e s a m i    o b r á t e n ý m  i    k  n e b u, je to demokracia? Ale nariadenie mesta mesta - zákon bude platiť!"

Toto je vyjadrenie právnika - Mgr. Petra Bošiaka, člena Slovenskej advokátskej komory... Takže autá, ktoré by prechádzali mestom Nováky by teda museli jazdiť po streche, pán Mgr. Petr Bošiak???   

 Tých perličiek sa v jeho 360-tich dlhých príspevkoch, čo je možno viac ako 700 strán, nájde mnoho...  O niektorých možno nabudúce...

Mgr. Peter Bošiak však v spomínanom príspevku napísal aj veľmi veľmi pravdivé slová,  a to takéto: "...demokracia je i o tom, že môžem kedykoľvek vyjadriť svoj názor, že môžem protestovať proti rozhadzovaniu mojich peňazí, verejných fondov a pod." S tým určite každý občan súhlasí!

Čo je však veľmi smutné, právnik Peter Bošiak - bývalý predseda MsNV  a aj bývalý prednosta MsÚ Vladimír Richter, sú neoddeliteľnou súčasťou neslávne spomínanej webovej stránky novaky.com, kde webmaster, a zrejme aj jej prevádzkovateľ Rado Oršula,  doteraz zmazali stovky legitímnych príspevkov občanov - aj podpísaných menom a priezviskom. A nielen zmazal, ale ich aj úplne zlikvidovali zo stránky !!! Skrátka, akoby ani nikdy neboli napísané... Napr. iba mne webmasteri zmazali viac ako 60 podpísaných príspevkov! A viete, ako sa k tomu vyjadril bývalý prednosta MsÚ Vladimír Richter? Veľmi nepochopiteľne a zaražajúco, pretože roky pracoval ako prednosta MsÚ... Doslova napísal na tú stránku: "Mňa netrápi, že webmaster zmazáva Ing. Mariánovi Šimkovi príspevky...". Cenzúra za komunistov bola bežná, takže zrejme je ešte stále p. Bošiakovi blízka, lebo inak by asi prejavil svoj názor právnika, aby webmaster stránky www.novaky.com Rado Oršula nezmazával príspevky podpísané menom a priezviskom.

Takže to, že na manipulovanej stránke www.novaky.com webmaster zmazáva občanom ich legitímne názory - už Mgr. Petrovi Bošiakovi, členovi Slovenskej advokátskej komory, n e v  a d í ??? Popritom to p. Bošiak vie už viac ako 2 roky !!! On má na spomínanej stránke uverejnených viac ako 360 príspevkov, avšak to, že inému občanovi webmaster zmazal viac ako 60 podpísaných príspevkov, to mu, ako právnikovi - advokátovi naozaj nevadí???    

Žiaľ, aj takých predstaviteľov mesta - ako sú páni Peter Bošiak a Vladimír Richter - sme v Novákoch mali... Veľavravné je aj to, že Vladimír Richter - prednosta MsÚ bol známy tým, že hoci riadil na MsÚ tím pracovníkov, bol jediným pracovníkom, ktorý  odmietol pracovať s počítačom... A to až do odchodu do dôchodku... Teda zrejme ako jediný pracovník nemal počítač. Zaujímavé, však?  Teraz, ako dôchodca však aktívne - aj s priateľom Bošiakom - píšu na hrubo manipulovanú stránku novaky.com. Pán Vladimír Richter však na stránke novaky.com napísal:" Koniec-koncov, aj ja som mal na stole istú dobu počítač... Potom som ho dal inde, kde bol potrebnejší...". Nenapísal však, že by na ňom aj pracoval... Teda asi nie... 

Naozaj som netušil, že niekoľko dní mal na stole počítač aj pán prednosta Richter... Ale vlastne iba potvrdil moje slová...  Za to mu ďakujem.      

Domnievam sa, že každý občan má právo hodnotiť volených, ale aj nevolených predstaviteľov /teda napr. prednostov úradu /  miest a obcí. Ako sa teda dajú hodnotiť títo dvaja páni??? Rád si prečítam - aj na stránke novaky.com, čo urobili pre mesto Nováky... Rád si tiež prečítam ich hodnotenie od ďalších občanov.

Musím zdôrazniť, že ja som začal písať na túto stránku SME - ako "bloger"  práve z toho dôvodu, že mi zmazával,  a stále zmazáva, príspevky a otázky jednak primátor Daniš a jednak webmaster a zrejme aj prevádzkovateľ hrubo manipulovanej stránky www.novaky.com - Rado Oršula. Webmaster mi tam zmazáva úplne bezdôvodne aj takéto  príspevky: "Prečo bol zmazaný môj príspevok?"

Riaditeľ Transparency International Slovensko - p. Šipoš a pán riaditeľ Martin Čorej zo SME mi taktiež odporučili, aby som písal ako "bloger", keďže vedeli, že mi na manipulovanej stránke www.novaky.com zmazávajú príspevky. Teda podobne, ako mi ich zmazáva primátor mesta Nováky Daniš !  

Je veľmi poľutovaniahodné,že právnik Peter Bošiak, advokát,doteraz nepožiadal prevádzkovateľa uvedenej stránky - p. Rada Oršulu a webmastera, aby nezmazával legitímne -  podpísané príspevky občanov!!!  

Zariadia vyššie uvedení páni zmazanie aj týchto mojich príspevkov???

Zaujímavosť na záver...Bývalý predseda MsNV Peter Bošiak študoval vysokú školu práve ako predseda MsNV... Dôkazy? Z funkcie predsedu MsNV bol odvolaný v roku 1990 a VŠ ukončil v roku 1991 ! Z toho jasne vyplýva, že študoval aj ako predseda MsNV...  Zaujímavé, však? Aj toto moje tvrdenie je pravdivé. Kliknite si, prosím, na stránku UK Právnická fakulta, absolventi v r. 1991 a tam ho nájdete... 

Koľko predsedov MsNV, či primátorov študovalo, či študuje - pri tak náročnej funkcii -  vysokú školu??? Aká kvalita práce tam môže byť?  Veď - napokon - občania pána Bošiaka pri voľbách v roku 2002 "patrične"  zhodnotili...  

Zdôrazňujem, že aj v tomto mojom príspevku som uviedol iba pravdivé a ľahko overiteľné skutočnosti.                 

 

 

   

      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pandémia nám nadelila ďalší typ megaškandálu

Demisia sa pod rúškom udržania Smeru od moci scvrkáva na činy priamej korupcie.

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.


Už ste čítali?